Ablo Group

W Sulejówku ABLO Group zadbało o akustykę pomieszczeń studia nagrań Łukasza Błasińskiego z grupy Woobie Doobie Studios.
Zastosowano tam szeroki wachlarz ustrojów akustycznych Waves Acoustics. Są to między innymi:

  • D7MF – ustrój akustyczny rozpraszający częstotliwości średnie,
  • D7WB – fraktalny ustrój akustyczny rozpraszający działający w szerokim zakresie częstotliwości,
  • D7HF – ustrój akustyczny rozpraszający tony wysokie,

Studio nagrań składa się z pomieszczenia nagraniowego, reżyserni dźwiękowej, korytarza pełniącego jednocześnie funkcję dźwiękoizolacyjną, toalety oraz schowków.

Celem Inwestora było uzyskanie akustyki pomieszczeń charakteryzującej się pełnym i naturalnym brzmieniem studia, w którym możliwe będzie dokonywanie nagrań na tzw. „setkę”.

Pożądaną akustykę pomieszczeń uzyskano z wykorzystaniem ustrojów akustycznych Wave Acoustics.
Pod sufitem pomieszczenia nagraniowego znajduje się 36 sztuk ustrojów akustycznych „D7MF” strojonych na pasmo środkowe, które zostały pogrupowane w 9 identycznych wysp.

Na ścianach również znajdują się ciekawe rozwiązania kształtujące akustykę pomieszczenia. Część ustrojów szczelinowych została utworzona z ustrojów akustycznych „D7HF” rozpraszających duże częstotliwości.

W reżyserni dźwiękowej, na jej tylnej ścianie, zastosowano szerokopasmowy ustrój akustyczny rozpraszający „D7WB”, którego zadaniem jest rozproszenie dźwięków dochodzących z za pleców realizatora.
Ciekawym rozwiązaniem dbającym o akustykę pomieszczeń jest warstwowa konstrukcja ustrojów akustycznych dźwiękochłonnych zastosowanych w przedniej części reżyserni. Rozwiązanie to wykorzystuje mechanizm pochłaniania rezonansowego i materiałowego. Ustroje te zostały „uszyte na miarę”. ABLO Group dostarczyła również m. in. ramy oraz płyty perforowane.

Zespół ABLO Group dostarczył na potrzeby akustyki pomieszczeń ustroje akustyczne, a następnie dokonał strojenia akustyki pomieszczeń.

 

Polecamy:

Jam session podczas pierwszych testów studia nagrań Łukasza Błasińskiego. Grupa Woobie Doobie Studios.