Państwowa Szkoła Muzyczna w Katowicach

Sala koncertowa, szkoła muzyczna katowice
Powrót

Zakres prac

Wprowadzenie

Sala przystosowana do koncertów akustycznych. Zastosowana instalacja elektroakustyczna pozwala także na przeprowadzanie w sali koncertów nagłaśnianych

Adaptacja akustyczna

Ustroje akustyczne

  • Adaptacja akustyczna na estradzie służy do rozpraszania dźwięku (dyfuzory akustyczne), pełni także funkcję dekoracyjną.
  • Ściany widowni zostały pokryte ustrojami o różnym kącie nachylenia w stronę sceny, kierując w odpowiedni sposób dźwięk do uszu słuchaczy.
  • Na tylnej ścianie widowni zastosowano panele akustyczne odbijające dźwięk w stronę sufitu, a także (w części środkowej) ustroje perforowane Wave Acoustics UPRF pochłaniające dźwięk za stanowiskiem realizatora dźwięku.

Dostarczone i zamontowane elementy adaptacji akustycznej pozwoliły zachować w sali czas pogłosu i rozpraszanie dźwięku odpowiednie dla sali przeznaczonej do koncertów akustycznych. Ustroje akustyczne zostały wykonane na zamówienie według wytycznych projektantów akustyki, aby nadać indywidualny i oryginalny wygląd pomieszczeniu.

Podwieszany sufit

Akustyczny sufit podwieszany wykonany jest ze sklejki liściastej i stanowi powierzchnię odbijającą dźwięk, a ukształtowanie jego elementów w odpowiedni sposób kieruje dźwięk z estrady w stronę widowni. Pokrycie sufitu wełną mineralną od strony stropu powoduje pochłanianie dźwięku pochodzącego z odbić od ścian widowni.

System nagłośnieniowy

Aby umożliwić organizację koncertów nagłaśnianych lub dogłaśnianych zastosowano podstawowy system nagłośnienia składający się z urządzeń głośnikowych firmy Kling & Freitag. Jako urządzenia główne służy system z serii Gravis. Jako wsparcie małych częstotliwości użyty został system Kling & Freitag Passio Sub. Całe nagłośnienie zasilane jest za pomocą końcówek mocy Lab Gruppen z serii IPD.

Zakres prac

• akustyka wnętrz
• elektroakustyka

Lokalizacja

Katowice

Data realizacji

2018r.

Klient

Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD